Pakowanie dziecka na wakacje

Jak wygląda pakowanie dziecka na wakacje?

Syn, 14latek pakuje się sam na wyjazd wakacyjny – obóz sportowy. W zasadzie to nic nowego. Proces pakowania ma opanowany od 6 roku życia, kiedy zaczynał wyjeżdżać na obozy harcerskie. Wyjazdy rodzinne w góry również pomogły wykorzystywać każdy cm miejsca w plecaku. Zgrupowanie sportowe, to jednak troszkę inna bajka. 

Na czym polega różnica? Zgrupwanie sportowe, to specyficzny wyjazd wakacyjny, który z wypoczynkiem ma niewiele wspólnego.

Myślę, że dla tych młodych ludzi pasja, zaangażowanie i ostatecznie miłość do sportu są czymś co rekompensuje im wstawanie o 6 rano i ciężkie 4 treningi dziennie.

Po kilku wyjazdach młodzież doskonale wie co zabrać i robi to samodzielnie.

 

PROCEDURA PAKOWANIA

pakujemy się na wyjazd wakacyjny
jak spakować dziecko na wakacje

Zaczynamy od tego, że syn na podłodze układa wszystko co ma do spakowania. Ułożone kategoriami. Osobno bielizna, osobno odzież ciepła i lżejsza itp. Później sprawdzam, podpowiadam, co jeszcze ew. dorzucić.

Zazwyczaj nie mamy z tym żadnego problemu, robimy to na pamięć, jednak wiem, że czasem warto dzień wcześniej zrobić sobie tzw. check listę.

Po nagraniu filmu z pakowania  – dostępny >>>TUTAJ<<<    doszło nam jeszcze kilka drobnych zmian.

W momencie, kiedy wszystko jest sprawdzone – pakujemy, tzn młody człowiek robi to sam, bo wiadomo, że najlepiej byłoby aby wiedział gdzie co ma, w której kieszeni walizki czy torby. Następnego dnia – w dniu wyjazdu dopakowuje tylko mały podręczny plecak z jedzeniem. Nie ze słodyczami!!! Są tam kanapki, owoce i marchewka do pochrupania.

 

CHECK LISTA

Pakowanie dziecka a check lista – . Jest to wbrew pozorom bardzo indywidualna sprawa, którą należy wypracować samodzielnie. Zupełnie coś innego będzie ważne dla Agaty, zupełnie coś innego będzie ważne dla Mariusza. Robert nie wpisze na swoją check listę podpasek, tamponów czy staników sportowych. Pozostaje tylko pytanie, czy 14 letnia dziewczyna spakuje na obóz golarkę (jak znam siebie, pewnie tak)

Są jednak w spisie stałe elementy takie jak bielizna, kosmetyki, odzież długa, krótka, buty zwykłe i sportowe, coś na deszcz, książeczka zdrowia itp. Na naszej liście znalazły się również przedmioty zupełnie nowe, które bardzo mnie zaskoczyły. To przedmioty, których sama nie zabrałabym na wyjazd wakacyjny a tu okazują się niezbędne.

Myślę, że taka lista może Ci się przydać przy każdym sprawdzeniu pakowania swojego dziecka/młodzieży.  Zasubskrybuj mojego bloga a mailu otrzymasz plik z wakacyjną walizkową check listą. Twój syn/córka uzupełni ją o swoje niezbędne rzeczy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top